T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Aksaray Mahmudiye Ortaokulu

Haberler

Ara

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Çıplak, ilçemiz okullarının değerli müdürleri ve kıymetli velilerimizin katılımları ile okulumuzun bahçesinde şenlik havasında kutlandı. 

 

Ara

Okulumuz 6-F Sınıfı öğrencilerinden Eda Çetin; 6.Uluslararası “Turkish Open Karate” Turnuvası’nda birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Okullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına Hazırlanıyoruz...

Ara

24 Kasım Öğretmenler gününde Okulumuz öğretmenleri, Okulumuzdan emekli olmuş öğretmenlerimiz ve Okul Aile Birliği Yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla yemekli bir program gerçekleştirildi. Programda Okul Müdürümüz Muhammedi Cafer Kapusuz okulumuzdan emekli olan öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Ara

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Vefatının 79.Yıldönümünde; okul bahçesinde tüm okul öğrencilerinlerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin katılımıyla anma töreni yapıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Vefatının 79. Yıldönümünde Saygıyla Anıyoruz.

Ara

Fatih Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi ile Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Öğretmenler Arası Sportif Turnuvalara katılan okul voleybol takımımız yarı finale kaldı.

Kas

Öğrencilerimizle Harbiye Askeri Müzesini Ziyaret Ettik.

Kas

İdareci ve Öğretmenlerimizin Katılımıyla Öğrencilerimizin Ailelerini Ziyarete Devam Ediyoruz.

Kas

Okulumuzda öğrenci temsilcisi seçimleri yapıldı. Görev alan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Kas

Okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program öğrencilerin şiir okuması ve okul koromuzun gösterisiyle devam etti.

Kas

"Tarihi Yarımada Gezisi" kapsamında öğrencilerimiz, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Yerebatan Sarnıcını gezerek, tarihi yapılar hakkında bilgi edindiler. 

Ekm

Sağlık Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, yapılan denetimler sonucu okulumuz temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanmıştır.

Eyl

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni, 18 Eylül Pazartesi günü okulumuz bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, Okul Müdürümüz Muhammedi Cafer KAPUSUZ açılış konuşması yaptı. İllköğretim haftası konulu öğrenci konuşması yapıldı ve şiirler okundu. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

Tem

OKULUMUZDA TEOG TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

Haz

    2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılını, 9 Haziran 2017 Cuma günü yaptığımız bir törenle kapattık. Okul Müdürü Muhammedi Cafer KAPUSUZ´un konuşmasıyla başlayan tören, başarılı çocuklarımızın ödüllendirilmesiyle devam etti. Son olarak 8. Sınıf birincisi öğrencimiz mezuniyet kütüğüne ismini çaktı ve öğrencilerimize karneleri dağıtıldı.