T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Aksaray Mahmudiye Ortaokulu

Haberler

Nis

Küçük Erkek Voleybol Takımımız Fatih Kaymakamlık Kupası Şampiyonu olmuştur. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Yıldız Kız Voleybol Takımımız Fatih Kaymakamlık Kupası Şampiyonu olmuştur. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Yıldız Erkek Voleybol Takımımız Fatih Kaymakamlık Kupası Şampiyonu olmuştur. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

İTÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural; Okulumuzda “Yaşanabilir Bir Dünya İçin El Ele”  Konulu Konferans Vermiştir.

Nis

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 103. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Mrt

Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma” günü etkinlikleri kapsamında tören düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından günün anlam ve önemini belirten yazılar, şiirlerlerin okunmasıyla program devam etti.

Mrt

Türk sineması ve tiyatrosunun duayen sanatçılarından Metin AKPINAR okulumuzu ziyaret etti. 

Okulumuzun eski mezunlarından olan Metin AKPINAR´ın keyifli, sıcak sohbeti sırasında kendisinden okul anılarını dinleme, semtimizin geçmişi ve yaşantılarıyla ilgili bilgi alma fırsatı bulduk. Metin AKPINAR´a sağlıklı, mutlu, her zamanki gibi başarılarla dolu nice güzel günler, seneler diliyoruz.

Mrt

Okulumuz 5-B sınıfından Sadık Yusuf YARGICI, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın düzenlediği küçükler okullar arası Judo yarışmasında İstanbul İl Birinciliği elde etmiştir.

Başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Gelenekten Geleceğe Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında 9 Taş dalında İstanbul Dördüncüsü olan 8-B sınıfı öğrencilerimizden Harun AKSU´yu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Şbt

Şbt

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemini, 19 Ocak 2018 Cuma günü yaptığımız bir törenle kapattık. Tören, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okul müdürümüz Muhammedi Cafer KAPUSUZ´un kapanış konuşmaları ve başarı gösteren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Ara

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Çıplak, ilçemiz okullarının değerli müdürleri ve kıymetli velilerimizin katılımları ile okulumuzun bahçesinde şenlik havasında kutlandı. 

 

Ara

Okulumuz 6-F Sınıfı öğrencilerinden Eda Çetin; 6.Uluslararası “Turkish Open Karate” Turnuvası’nda birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Okullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına Hazırlanıyoruz...

Ara

24 Kasım Öğretmenler gününde Okulumuz öğretmenleri, Okulumuzdan emekli olmuş öğretmenlerimiz ve Okul Aile Birliği Yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla yemekli bir program gerçekleştirildi. Programda Okul Müdürümüz Muhammedi Cafer Kapusuz okulumuzdan emekli olan öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.